Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

52477 Alsdorf – Opiekunka do samotnej & mobilnej Adelheid w pobliżu holenderskiej granicy

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna 90 lat
Miejsce pracy:
52477 Alsdorf
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240612
Wynagrodzenie:
1650
EUR

Poszukujemy:

kobieta
komunikatywna/ dobra znajomość j. niem.
niepaląca (b. ważne!)

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 175 cm, 78 kg

Dolegliwości:

depresja
zaburzenia rytmu serca
demencja (początkująca)
Mobilna Seniorka, wspiera się rolatorem, która jest przesympatyczna i bardzo miła. Cierpi na depresję, gdyż w grudniu 2023 zmarł Seniorce syn, a do tego w styczniu 2024 mąż. Bardzo to przeżywa i bardzo ją ta strata dotknęła. Potrzebuje obecności drugiej osoby, która ją wesprze w codziennych czynnościach i będzie po prostu obok. Dla higieny i pewności nosi pieluchomajtki.

Noce Seniorka zazwyczaj przesypia. Sporadycznie może się zdarzyć, iż się przebudzi, ale niekoniecznie będzie potrzebować pomocy Opiekunki.

Do dyspozycji na miejscu: łóżko medyczne, rolator, krzesełko pod prysznic.

Jest osobą spokojną, wyrozumiałą i otwartą. Depresja po stracie najbliższych osób powoduje jednak, iż bywa wycofana, nie wykazuje chęci do niczego. Ale jest zawsze wdzięczna za okazywaną pomoc. Lubi czytać.

Dodatkowe informacje:

Mieszka sama w domu dwurodzinnym, w pobliżu holenderskiej granicy (45 tys. mieszk.). Do najbliższego sklepu ok 20 min spacerem. W pobliżu mieszkają też 2 bracia Podopiecznej oraz partnerka jednego brata, bardzo sympatyczni ludzie, którzy też służą pomocą np. podczas ewentualnych zakupów.

Szukamy równie sympatycznej jak rodzina Opiekunki, która chętnie zaopiekuje się Seniorką.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
TV & radio
internet można zorganizować
organizacja przejazdu

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl