Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

52066 Aachen – Opiekunka do samotnego Klausa wymagającego mobilizacji

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny, 77 lat
Miejsce pracy:
52066 Aachen
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240625
Wynagrodzenie:
1649
EUR

Poszukujemy:

kobieta
dobra znajomość j. niem. (wymóg konieczny!!!!)
niepaląca (w ostateczności WYŁĄCZNIE na zewnątrz)

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 77 lat (1946 r.), 170 cm, 110 kg

Dolegliwości:

inkontynencja
cukrzyca
nastroje depresyjne
COPD
Senior przebywa obecnie w szpitalu. Początkowo będzie z pewnością dużo leżał, ale należy go mobilizować i pomaga w przesiadaniu na wózek (Senior aktywnie przy tym pomaga, nie wymaga transferu). Na schodach zamontowany jest lift. Obecnie wymaga kompletnego wsparcia we wszelkich czynnościach codziennego życia (higiena ciała, toaleta).

Ma zaburzony rytm nocny, ale nie wstaje w nocy. Może wymagać od Opiekunki jakiejś pomocy. Czasami ucina sobie drzemki w ciągu dnia.

Poddawany jest fizjoterapii, 1x w tygodniu.

Podopieczny jest sympatycznym człowiekiem, z poczuciem humoru. Jak to w przypadku osób starszych bywa jednak też uparty, potrafi jasno określić swe potrzeby. Lubi też zostawać chętnie sam.

Do dyspozycji na miejscu: rolator, zamówiono wózek, krzesłotoaleta, łóżko medyczne.

Przychodzi tutaj Pflegedienst, 2x dziennie by przygotować i podać leki (08:00/18:00). Przychodzi również fryzjer i podolog.

Dodatkowe informacje:

Senior mieszka sam w domu jednorodzinnym, na obrzeżach Aachen. Zakupami zajmuje się firmowy kierowca, który będzie woził Opiekunkę na zakupy.

Jest tutaj dodatkowa pomoc domowa, 4x w tygodniu.

W domu panuje absolutny zakaz palenia!

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
TV
internet
organizacja przejazdu

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl