Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

35075 Gladenbach – opiekunka do Rity mieszkającej z mężem blisko Frankfurtu nad Menem

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 82lata
Miejsce pracy:
35075 Gladenbach
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240708
Wynagrodzenie:
1900
EUR

Poszukujemy:

j. dobry
osoba z doświadczeniem
znana & dobra

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 82lata, 60kg, 163cm

Dolegliwości:

demencja
cukrzyca insulinowa
choroba Parkinsona
mobilna & rolator
Seniorka ma demencję, jest zapominalska, ale komunikatywna. Pani cierpi na cukrzycę insulinową, jest wspierana przez personel, który rano i wieczorem podaje jej zastrzyk z insuliny. Seniorka przyjmuje środki nasenne i przesypia noce. Do pomocy przychodzi fizjoterpaeuta, który wykonuje z panią gimnastykę. Seniorce należy podać rękę podczas wstawania aby nie upadła. Na spacerach nalepiej trzymać ją za rękę, aby się nie potkęła. Pani korzysta z toalety, dla higieny nosi pieluchomajtki lub wkładkę.

To przyjemna, sympatyczna starsza pani, która potrafi dobrze współpracować. Przez swoją chorobę ma spowolnione ruchy, wszystkie czynności wykonuje wolno, dlatego nie należy jej popędzać – nie potrafi szybciej. Ma chorobę Parkinsona i czasem “zastygają” jej mięśnie. Nadal jest rezolutna i bystra, ma poczucie humoru. W przeszłości pracowała jako coach i szkoliła kadrę kierowniczą oraz managerów. Zawsze zajmowała wysokie, ambitne stanowiska. Jej hobby z przeszłości to jazda konno, literatura, sport. Bardzo lubiła leśne wędrówki, uwielbiała zbierać grzyby i robić z nich przetwory. Lubi jeść owoce i warzywa, bardzo lubi ciasto i kawę. Ważne, aby przy dobrej pogodzie wyjść z seniorką raz dziennie na krótki spacer.

Dodatkowe informacje:

Seniorka mieszka z mężem w domu jednorodzinnym. Ma trzy córki, które mieszkają w okolicy i będą wspierać. To mniejsza miejscowość niedaleko Marburg & Frankfurt nad Menem, dom jednorodzinny z ogrodem blisko lasu. Sklepy są oddalone 10 min drogi od domu. Na miejscu jest rower, auto, blisko przystanek autobusowy. Dla opiekunki będzie sporo miejsca: osobny pokój, łazienka, internet jest w całym domu.

W to miejsce szukamy dobrej, doświadczonej opiekunki, która wie, co to cukrzyca, demencja i choroba Parkinsona. Ważny jest dobry język, aby córka i seniorzy mogli się komunikować. Chętnie osoby z wykształceniem medycznym lub certyfikatem jako opiekun medyczny. To wymagający klient.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
osobna łazienka
rower & auto
internet
zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl