Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

31303 Burgdorf – opiekunka do seniora blisko Hanower

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny, 83lata,
Miejsce pracy:
31303 Burgdorf
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240611
Wynagrodzenie:
1800
EUR

Poszukujemy:

j. komunikatywny
osoba z doświadczeniem 

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 83lata, 75kg, 180cm

Dolegliwości:

osoba głównie leżąca & wózek
demencja
cukrzyca insulinowa
inkontynencja
Senior mieszka z żoną, która jest samodzielna, mobilna, to ona dotychczas się nim opiekowała. Z racji na swój wiek, rodzina zwróciła się do nas o pomoc opiekunki. Do pomocy jest personel medyczny, który wspiera raz dziennie. Pan jest głównie leżący, a kiedy wstaje, wówczas korzysta z wózka (siada do posiłków, kiedy jest w dobrej formie). Do przesiadania jest pomocny lift, który jest na miejscu w domu. Senior też pomaga czynnie podczas przesiadania z łóżka na wózek lub odwrotnie. Raz w tygodniu przychodzi pomoc do kąpieli. Senior może obudzić się w nocy, ma jednak pieluchomajtki i nosi pampersy dla higieny.

To spokojny, cierpliwy człowiek. Jest małomówny, dobrze współpracuje, wdzięczny.

Dodatkowe informacje:

To mniejsza miejscowość blisko Hanower, dom jednorodzinny z ogrodem. Na miejscu jest auto dla osób, które chciałyby jeździć. Dla opiekunki jest osobny pokój, oddzielna łazienka, internet. Do pomocy jest pani od sprzątania.

W to miejsce potrzebujemy dobrej opiekunki, która potrafi posłużyć się liftem, dość komunikatywnie mówi po niemiecku i ma doświadczenie.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
osobna łazienka
internet & auto
zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl