Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

31157 Sarstedt – towarzyszka do samotnej seniorki blisko Hanower

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 89lat
Miejsce pracy:
31157 Sarstedt
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240719
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

j. komunikatywny
osoba znana i sprawdzona

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 89lat, 60kg, 155cm

Dolegliwości:

mobilna
początki demencji & zapominalska
początki choroby Parkinsona & zawroty głowy
ogólny stan zdrowia dobry
Seniorka mieszka sama i dotychczas radziła sobie bardzo dobrze z pomocą sąsiadów i personelu medycznego. Ostatnio ma jednak zawróty głowy i zdarza jej się upaść, dlatego syn poprosił nas o pomoc dla mamy.

To mobilna pani, z rolatorem chodzi na kawę powoli do miasteczka, stara się sama się umyć i ubrać, ale coraz częściej zapomina. Będzie jej potrzebna pomoc podczas zakładania ubrań, higienie ciała, należy pomóc jej założyć i zdjąć rajstopy uciskowe, aby krążenie było lepsze. Pani pokaże jak, ona zakłada je od lat, aby nogi nie puchły. Noce są spokojne. Seniorka zachowuje czystość i chodzi do toalety. Dla higieny nosi wkładkę lub pieluchomajtki. Przyjmuje środki nasenne. Wspraciem jest fizjoterpaeuta, któy wykonuje z seniorką gimnastykę.

To bardzo sympatyczna, zaradna, nienarzucająca się seniorka. Jest lubiana przez sąsiadów, chętnie jej pomagają. Seniorka pracowała w szkole i ma duże grono przyjaciół, byłych nauczycieli i uczniów. Bardzo lubi czytać, chętnie spędza czas przy kawie w ogrodzie, lubi naturę, zwierzęta i dzieci. Mamy zdjęcia seniorki – możemy udostępnić. Do seniorki przychodzi pomoc domowa raz w tygodniu.

Dodatkowe informacje:

To dom jednorodzinny z ogrodem i tarasem, seniorka mieszka na dole. Na górze jest osobne mieszkanie dla opiekunki z osobną łazienką. Bardzo dobre warunki.

W to miejsce szukamy dobrej, sprawdzonej opiekunki, która pomoże seniorce się ubrać, wykąpać, przygotuje obiad, pójdzie na zakupy i spędzi z seniorką czas. Ważne, aby pomóc seniorce założyć i zdjąć rajstopy uciskowe, aby nogi nie puchły. Syn mieszka w Berlinie i będzie odwiedzał, bardzo sympatyczny. Córka mieszka dalej, bo w Austrii i rzadko przyjeżdża.

Seniorka z racji na chorobę Parkinsona może mieć zawroty głowy, czasem zdarza jej się potknąć lub przewrócić, dlatego syn poprosił nas o pomoc dla mamy.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
osobna łazienka
internet
zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl