Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

28355 Bremen – opiekunka do mobilnej seniorki na północy Niemiec

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 88 lat
Miejsce pracy:
28355 Bremen
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240620
Wynagrodzenie:
1800
EUR

Poszukujemy:

j. komunikatywny
osoba sprawdzona & dobra

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 88lat, 75kg, 162cm

Dolegliwości:

zaburzenia rytmu serca
mobilna
otwarta rana na nodze opatrywana przez personel medyczny (specjalistyczne plastry przyspieszające gojenie ran)
Seniorka jest mobilna, porusza się z pomocą rolatora. Jej głównym problemem jest otwarta rana na nodze, która jest dość bolesna i nie chcę się goić. Uruchomiony został personel medyczny, który opatruje ranę i przykleja specjalistyczne plastry przyspieszające gojenie. Seniorką dotychczas opiekował się jej mąż, jednak z racji na swój wiek, poprosił nas o wsparcie opiekunki. Pani jest mobilna, wchodzi wolno po schodach, na schodach jest też zamontowana widna, aby łatwiej było jej się przemieszczać w mieszkaniu między piętrem górnym i dolnym. Seniorka korzysta z toalety. W nocy czasem wstaje aby skorzystać z toalety, ale radzi sobie samodzielnie. Do pomocy jest fizjoterapeuta.

To spokojna seniorka, ma trochę bóle w związku ze słabo gojącą się raną. Jest towarzyska i lubi ludzi. Z zawodu księgowa, pracowała w biurze.

Dodatkowe informacje:

To ładny dom jednorodzinny z ogrodem i tarasem w mieście Bremen. Seniorka mieszka z samodzielnym mężem, który jeździ autem i to on poprosił nas o pomoc dla żony.  Dla opiekunki będzie sporo miejsca – jest osobny pokój, internet, auto i rower do dyspozycji.

W to miejsce szukamy znanej nam, sprawdzonej opiekunki, która pomoże się seniorce ubrać i umyć, która ugotuje obiad, zajmie się domem, wyjdzie z panią na spacer.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
internet
rower & auto
zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl