Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

21710 Engelschoff – opiekunka do małżeństwa Edith i Manfreda blisko Hamburga

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 80lat, Podopieczny 81 lat
Miejsce pracy:
21710 Engelschoff
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240715
Wynagrodzenie:
1800
EUR

Poszukujemy:

– j. dobry komunikatywny lub dobry
– prawo jazdy mile widziane
– osoba nam znana & na poziomie

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 80lat, 53kg, 163cm
Dolegliwości:
– mobilna & rolator
– osteoporoza
– ogólny stan zdrowia bardzo dobry

Seniorka jest mobilna, sama chodzi do toalety, sama dba o higienę. Jest zaradna i stara się dbac o siebie i męża. Noce są spokojne, pani przesypia. Pani ostatnio upadła i zabrano ją do szpitala. Nic jej się nie stało, jednak synowie postanowili poprosić nas o pomoc dla bezpieczeństwa.

To spokojna, serdeczna seniorka, choć bywa uparta i nie każdy argument jest w stanie ją od razu przekonać. Jest rezolutna i inteligentna, jak na swój wiek obrotna i stara się zadbać o wszytsko. W przeszłości prowadziła sporą firmę, którą obecnie przejęli jej synowie. Nie należy traktować jej jak dziecko, ani zmuszać – nie lubi tego. Chciałaby pracować z opiekunką na zasadzie wsparcia i partnerstwa. Chętnie spędza czas przed telewizorem, lubi czytać, przy dobrej pogodzie chętnie wyjdzie na spacer.

Podopieczny, 81lat, 70kg, 170cm
Dolegliwości:
– zaburzenia rytmu serca
– mobilny
– ogólny stan zdrowia bardzo dobry

Senior jest mobilny, sam chodzi do toalety, sam stara się dbać o higienę. 

To pozytywny, życzliwy człowiek. W przeszłości prowadził wraz z żoną sporą firmę. Senior jest komunikatywny, umie i lubi współpracowac z ludźmi, ma gest i poczucie humoru. Dobrze współpracuje i potrafi iść na kompromis. Bardzo lubi programy sportowe, w przeszłości uwielbiał jeździć na wycieczki i wyprawy górskie. Chętnie spędza czas w ogrodzie. Mamy seniorów zdjęcia, a także domu i ogrodu – możemy udostępnić.

Dodatkowe informacje:

o mniejsza miejscowość niedaleko Hamburga, bardzo ładny dom jednorodzinny z ogrodem i tarasem. Rower & auto są do dyspozycji. Dla opiekunki jest bardzo dużo miejsca – całe osobne piętro domu z ładnym pokojem, oddzielną łazienką, dodatkową toaletą, internet jest w całym domu. Czas wolny to dwa wolne popołudnia w tygodniu lub jeden cały dzień – do ustalenia. Do kontaktu są synowie, którzy mieszkają niedaleko i wspierają.

Seniorom należy pomóc w domu oraz w codziennych czynnościach. Seniorka miewa zawroty głowy oraz niedawno upadła, dlatego należy mieć na nią “oko”, pomóc jej się umyć, lub dopilnować czy czegoś nie potrzebuje.

W to miejsce potrzebna jest znana nam, dobra i ciepła opiekunka, która mówi dobrze komunikatywny po niemiecku i jest na poziomie. To dobra, znana w okolicy rodzina, w to miejsce bedzie pasował ktoś z klasą, koniecznie osoba czysta i zadbana.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielne mieszkanie
– osobna toaleta & łazienka
– auto & rower
– internet
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl