Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

10717 Berlin – opiekunka do samotnego seniora w stolicy Niemiec

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny, 64lata
Miejsce pracy:
10717 Berlin
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240722
Wynagrodzenie:
1800
EUR

Poszukujemy:

j. dobry lub dobry komunikatywny
kobieta lub mężczyzna
osoba niepaląca

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 64lata, 80kg, 184cm

Dolegliwości:

osoba głównie leżąca & wózek
czasem je samodzielnie & czasem sonda
po wylewie
pojawiają się odleżyny, dlatego należy uważać aby seniorzmieniał od czasu do czasu pozycję z leżącej na siedzącą 
Senior miał rozległy wylew, długo go reanimowano. Od tego czasu spędza czas głównie w łóżku, jest też wspierany przez personel medyczny. Personel przychodzi dwa razy dziennie i zakłada mu rajstopy uciskowe na lepsze krążenie, przygotowuje lekarstwa, podaje kropelki do oczu. Senior bardzo słabo i cicho mówi, dlatego należy zwracać uwagę, co dokładnie komunikuje. Ważne, aby potrafić obsługiwać podnośnik / lift, aby przesadzić seniora codziennie na 2 – 3 godziny na wózek. To ważne, aby zmienił od czasu do czasu pozycję z leżącej na siedzącą, aby plecy odpoczęły i aby nie powstawały odleżyny. 

To inkontynentny pan, ma cewnik i korzysta z pieluchomajtek. Należy przejąć całkowicie higienę ciała, najkorzystniej wykonywać ją w łózku, ponieważ tak będzie łatwiej.  Raz dziennie je sam, ze względu na trudności z przełykaniem korzysta też z sondy. Noce są zazwyczaj spokojne, pan przyjmuje tabletki na sen.

Poodpieczny jest wspierany codziennie od poniedziałku do piątku 4 godziny przez asystentkę medyczną, dwa razy w tygodniu przychodzi logopeda, 5 razy w tygodniu fizjoterapeuta. 

To wrażliwy, współpracujący pan, jest wdzięczny za okazaną mu pomoc. Z wykształcenia jest profesorem, wykładał nauki śpiewu na uniwersytecie i pracował w operze. Bardzo związany z kulturą i sztuką. Uwielbiał grać na fortepianie. Pan lubi sobie dłużej pospać, zazwyczaj śniadanie je dopiero o 10:00. Ważne, aby dac mu się wyspać. Kładzie się zazwyczaj o 20:00 spać.

Dodatkowe informacje:

To duże miasto – Berlin, ładne mieszkanie w centrum miasta. W okolicy są sklepiki i kafejki, wszedzie jest blisko. W pobliżu jest przystanek autobusowy i tramwajowy. Dla opiekuna lub opiekunki jest ładny pokój do dyspozycji, osobna łazienka, internet w całym mieszkaniu.

W to miejsce szukamy dobrej, niepalącej osoby – kobiety lub mężczyzny. Ważne, aby opiekun lub opiekunka miała doświadczenie, dobrze i z sercem opiekowała się seniorem, bo jest wrażliwy i osłabiony. Obecnie ciężko zaakceptować sówj stan zdrowia. Opiekę medyczną przejmie personel, ale należy seniora umyć, ubrać, nakarmić. Ważne, aby potrafić obsługiwać lift / podnośnik.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
osobna łazienka
internet
zakupv biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl