Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

09618 Großhartmannsdorf – opiekunka do samotnej lekarki Gudrun blisko Drezna & Lipska

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 89lat
Miejsce pracy:
09618 Großhartmannsdorf
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240620
Wynagrodzenie:
1750
EUR

Poszukujemy:

j. komunikatywny
lubiąca kotka
osoba sprawdzona & dobra

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 89lat, 55kg, 165cm

Dolegliwości:

po wylewie & na wózku
alergie skórne
pieluchomajtki
ogólny stan zdrowia bardzo dobry
Seniorka miała dość mocny wylew w roku 2023, od tego czasu siedzi na wózku i potrzebuje pomocy. Dotychczas mieszkała sama, personel medyczny ją wspierał i sadzał na toaletę, ale ostatnio doskwiera jej samotność, dlatego personel poprosił nas o pomoc. To rezolutna, rozmowna i towarzyska seniorka. Jest weterynarzem i prowadziła z męzem lecznicę na wsi. Jest znana i szanowała, sąsiedzi bardzo ją lubią. Pomagała zwierzętom z sercem, zawsze była do dyspozycji w razie wypadku lub choroby.

Kilka lat temu zmarł jej mąż, od tego czasu jest sama. Córka mieszka bardzo daleko. Seniorka jest świadoma, sama wszytsko sobie organizowała, ale z racji na swój wiek potrzebne jej wsparcie. Pani siedzi na wózku, należy pomóc jej się przesiąść, umyć i ubrać. Ma windę na schodach, specjalistyczne łóżko, nowy wózek. Częściowo korzysta z toalety, ale po wylewie dla higieny nosi też wkładkę lub pieluchomajtki. Wszystko je, nie jest na diecie. Noce są spokojne. Do domu na wizyty przychodzi fizjo- i ergoterapeuta. Seniorka lubi swój dom i ogród, uwielbia zwierzęta i naturę.

Dodatkowe informacje:

To dom w mniejszej miejscowości blisko Drezna i granicy z Polską. Dla opiekunki będzie sporo miejsca – osobny pokój, oddzielna łazienka, internet, jest auto i rower do dyspozycji. W domu jest jeden kotek, dlatego należy lubić zwierzęta.

Seniorka jest świadoma, towarzyska, dlatego należy spędzić z nią czas, porozmawiać, ugotować obiad, zająć się domem. Ważne, aby nie przepędzać kotka, bo seniorka jest weterynarzem i kocha zwierzęta.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
osobna łazienka
internet
auto & rower

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl