Firma Frigga Bydgoszcz

04779 Wermsdorf – opiekunka do leżącej Christine po upadku

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 76lat
Miejsce pracy:
04779 Wermsdorf
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240126
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny
– osoba znana nam & sprawdzona
– niepaląca

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 76lat, 95kg, 160cm
Dolegliwości:
– po upadku & załamaniu
– obecnie osoba głównie leżąca & wózek
– powolutku już wstaje i powraca do mobilności
– ogólny stan zdrowia dobry & stabilny

Seniorka jest po upadku, przewróciła się w łazience i złamała sobie kość biodrową oraz nadgarstek. Jest w szpitalu, planowany wypis na 26.01. Seniorka bardzo chce wrócić do domu, jest zmotywowana. Pielegniarki w szpitalu sadzają seniorkę na wózek na czas posiłków, jest w stanie zrobić kilka kroków aby dojśc do umywalki i stara się umyć sama od pasa w górę. Korzysta z pieluchomajtek lub kaczki. Córka seniorki zwróciła się do nas o pomoc dla mamy. Lekarze proszą, aby nie obciążać przez kolejne 2 – 3 tygodnie złamanego biodra i aby nie stawała na prawej nodze. Na lewej nodze staje i ćwiczy, aby szybko wrócić do mobilności. Nadgarstek uległ złamaniu u lewej ręki. Prawa reka jest sprawna i seniorka stara się sama jeść. Seniorka nie jest na diecie, wszytsko jej smakuje, jest niewymagająca w stosunku do opiekunki.

To bardzo wdzięczna, sympatyczna starsza pani. Jest wrażliwa, komunikatywna i towarzyska. Z wykształcenia księgowa i całe życie pracowała w biurze. Lubiła pracę z ludźmi, chętnie spędzała czas w swoim ogrodzie. Lubi czasopisma ogrodnicze, kwiaty, programy o uprawie roślin. Do kontaktu jest bardzo sympatyczna córka, która mieszka niedaleko w tej samej miejscowości.

Dodatkowe informacje:

To mniejsza miejscowość niedaleko Lipska & granicy z Polską. To dom wielorodzinny z ogrodem, seniorka zajmuje cały parter. Dla opiekunki jest ładny pokój, internet zostanie podłączony. Blisko domu jest przystanek autobusowy i pociągowy, można pojechac do miasteczka.

W to miejsce szukamy dobrej, wrażliwej opiekunki, która pomoże seniorce dojśc do siebie po upadku i pobycie w szpitalu. Ważne, aby pomóc seniorce się umyć (ona stara się sama przy umywalce), zmienić pieluchomajtki lub podać kaczkę do łóżka, ugotować obiad i zająć się domem. Ważne, aby opiekunka mówiła przynajmniej komunikatywnie w j. niemieckim i była niepaląca. Jest auto do dyspozycji, można jezić na zakupy lub w czasie wolnym.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– internet & auto
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl