Firma Frigga Bydgoszcz

04207 Leipzig – opiekunka do Manfreda i jego żony mieszkających blisko centrum

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny, 91 lat
Miejsce pracy:
04207 Leipzig
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240210
Wynagrodzenie:
1800
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny lub dobry
– osoba znana nam & doświadczona

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 91lat, 60kg, 168cm
Dolegliwości:
– po upadku & złamaniu biodra
– początki demency i zapominalski
– choroba Parkinsona
– obecnie głównie leżący po operacji & obecnie wszelkie czynności w łóżku

Senior jest po upadku i po złamaniu biodra. Został zoperowany, operacja bardzo dobrze się udała i pielęgniarki sadzają seniora w wóżku w porach jedzenia. Senior ma pieluchomajtki i większość czynności jest wykonywana obecnie w łózku, aby się nie przemęczał i aby było łatwiej się nim opiekować. Ma skierowanie na dializę, bo nerki słabo pracują, ale nie chce się jej poddać, bo jest słaby. Do pomocy zostanie zaangażowany personel medyczny.

Pan pomaga podczas wstawania, w domu ma pielęgnacyjne łózko, krzesłotoaletę, rolator i wózek. Ważne, aby pomóc mu się ubrać, umyć i aby odciązyć jego żonę w obowiązkach domowych. 

Senior jest dość uparty, bardzo chce wrócić do domu i jest zmotywowany, ale czasem ciężko z nim współpracować. Wstydzi się pieluchomajtek, jest dość przygnębiony z powodu swojego obecnego stanu zdrowia, czasem bywa niemiły, rzadko przeprasza i dziękuje. Córka zgłasza, że ostatnio ją przeprosił po wielu rozmowach. On był całe życie niezależny, zawsze troszczył się o dzieci, żonę i dom, a teraz sam wymaga opieki. Ciężko mu to zaakceptować. W tym miejscu będzie potrzebna doświadczona opiekunka o “grubej skórze”. Senior jest bardzo związany z domem i rodziną, lubi naturę, uwielbia swój ogród, w przeszłości dużo majsterkował. Typ “złotej rączki”, potrafił wszytsko naprawić i załatwić.

Dodatkowe informacje:

Senior mieszka z żoną, która nie jest do opieki, ale ciężko jej się w podeszłym wieku zająć chorym mężem i utrzymać dom. Córka, która mieszka w pobliżu, poprosiła nas o pomoc. To dom jednorodzinny z ogrodem w dużym mieście Lipsk, dom położony jest w cichcej okolicy niedaleko od centrum miasta. Sklepy są blisko, kilka minut pieszo od domu. Do dyspozycji jest rower, blisko przystanek tramwajowy, autobusowy, jest też dworzec pociągowy w pobliżu. Dla opiekunki będzie ładny pokój, internet jest w całym domu. Do pomocy jest pani od sprzątania raz w tygodniu.

W to miejsce potrzebna nam doświadczona opiekunka, która pomoże seniorowi powrócić do mobilności, posadzi go na wózek w porze jedzenia, ugotuje obiad, zrobi pranie. Na pewno potrzebny ktoś, kto potrafi mówić po niemiecku i nie osoba nadwrażliwa, a raczej opiekunka o “grubszej skórze”. Ważne, aby w to miejsce trafiła znana nam osoba, zaufana i dobra.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– internet
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl