Firma Frigga Bydgoszcz

04207 Leipzig – opiekunka do Manfreda i jego żony mieszkających blisko centrum

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny, 91 lat
Miejsce pracy:
04207 Leipzig
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240219
Wynagrodzenie:
1800
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny lub dobry
– osoba znana nam & doświadczona
– o “grubej skórze”

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 91lat, 60kg, 168cm
Dolegliwości:
– po upadku & złamaniu biodra
– początki demency i zapominalski
– choroba Parkinsona
– obecnie głównie leżący po operacji & powraca do mobilności

Senior jest po upadku i po złamaniu biodra. Został zoperowany, operacja bardzo dobrze się udała i pielęgniarki sadzają seniora w wóżku w porach jedzenia. Senior ma pieluchomajtki i większość czynności jest wykonywana obecnie w łózku, aby się nie przemęczał i aby było łatwiej się nim opiekować. Z końcem stycznia zostanie przeniesiony do ośrodka rehabilitacyjnego, gdzie będzie powracał do mobilności. Celem jest, aby senior w przyszłości wstawał, siedział w swoim ulubionym fotelu podczas oglądania telewizji i aby korzystał z toalety. Bardzo możliwe, że do pomocy zostanie zaangażowany personel medyczny.

Pan pomaga podczas wstawania, w domu ma pielęgnacyjne łózko, krzesłotoaletę, rolator i wózek. Ważne, aby pomóc mu się ubrać, umyć i aby odciązyć jego żonę w obowiązkach domowych. 

Senior jest dość uparty, bardzo chce wrócić do domu i jest zmotywowany, ale czasem ciężko z nim współpracować. Wstydzi się pieluchomajtek, jest dość przygnębiony z powodu swojego obecnego stanu zdrowia, czasem bywa niemiły, rzadko przeprasza i dziękuje. Córka zgłasza, że ostatnio ją przeprosił po wielu rozmowach. On był całe życie niezależny, zawsze troszczył się o dzieci, żonę i dom, a teraz sam wymaga opieki. Ciężko mu to zaakceptować. W tym miejscu będzie potrzebna doświadczona opiekunka o “grubej skórze”. Senior jest bardzo związany z domem i rodziną, lubi naturę, uwielbia swój ogród, w przeszłości dużo majsterkował. Typ “złotej rączki”, potrafił wszystko naprawić i załatwić.

Dodatkowe informacje:

Senior mieszka z żoną, która nie jest do opieki, ale ciężko jej się w podeszłym wieku zająć chorym męzem i utrzymać dom. Córka, która mieszka w pobliżu, poprosiła nas o pomoc. To dom jednorodzinny z ogrodem w dużym mieście Lipsk, dom położony jest w cichcej okolicy niedaleko od centrum miasta. Sklepy są blisko, kilka minut pieszo od domu. Do dyspozycji jest rower, blisko przystanek tramwajowy, autobusowy, jest też dworzec pociągowy w pobliżu. Dla opiekunki będzie ładny pokój, internet jest w całym domu. Do pomocy jest pani od sprzątania raz w tygodniu.

W to miejsce potrzebna nam doświadczona opiekunka, która pomoże seniorowi powrócić do mobilności, posadzi go na wózek w porze jedzenia, ugotuje obiad, zrobi pranie. Na pewno potrzebny ktoś, kto potrafi mówić po niemiecku i nie osoba nadwrażliwa, a raczej opiekunka o “grubszej skórze”. Ważne, aby w to miejsce trafiła znana nam osoba, zaufana i dobra.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– internet
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl