Firma Frigga Bydgoszcz

Ile dni urlopu przysługuje opiekunce osoby starszej w Niemczech?

Czas wolny jest niezwykle ważny w każdym zawodzie. Nawet jeśli bardzo lubisz swoją pracę, aby dobrze gospodarować energią, trzeba wypoczywać. Jeśli zdecydujesz się na pracę jako opiekunka osób starszych w sprawdzonej agencji, z którą podpiszesz umowę, możesz liczyć na udogodnienia. Jednym z nich jest możliwość regulowania ilości dni wolnych zgodnie z potrzebami. Ile urlopu i na jakich warunkach przysługuje w opiece? Dowiedz się więcej.

Agencje opiekunek osób starszych, a urlop

Wyjeżdżając do obcego kraju, warto postawić na sprawdzonego pracodawcę, który podpisze z Tobą kontrakt i rzetelnie o wszystkim poinformuje. Tylko tak zawarta umowa o współpracy gwarantuje Ci przywileje. Dzięki opłacanym składkom zyskasz prawo do:

  • emerytury,
  • korzystania z usług publicznej służby zdrowia w Polsce i za granicą.

Dzięki dobrym i pewnym zarobkom przerwę między kolejnymi kontraktami możesz po prostu przeznaczyć na relaks i wypoczynek. Takiego spokoju nie zapewni Ci praca „na czarno”. Ilość dni wolnych pomiędzy wyjazdami ustalisz ze swoim pracodawcą. Jeśli masz wątpliwości co do ilości czasu dostępnego na wypoczynek, zapytaj firmy, która prowadzi Twój proces rekrutacyjny. Agencja Frigga z Bydgoszczy oferuje opiekunkom wsparcie kadrowe i prawne. Specjaliści ds. kadr i płac chętnie opowiedzą Ci o dostępnych wariantach i wyjaśnią, jakie są warunki korzystania z urlopu.

Zatrudnienie w sprawdzonej agencji – korzyści

Możliwość skorzystania z dni wolnych w wybranym przez siebie czasie to jedna z korzyści, jakie daje współpraca z legalnie działającą firmą. Otrzymujesz od nas także wiele innych benefitów:

  • duży wybór ogłoszeń i możliwość indywidualnego dopasowania oferty,
  • odprowadzanie składek zdrowotnych i ZUS,
  • wyrobienie karty EKUZ i zaświadczenia A1,
  • stabilne zatrudnienie,
  • możliwość wyjazdu od zaraz,
  • pokrycie kosztów podróży.

Ponadto zapewniamy bardzo ważną rzecz – wsparcie polskiego i niemieckiego koordynatora. Podczas całego okresu trwania kontraktu są oni do Twojej dyspozycji. Mieszkanie za granicą może powodować niepewność i stres. Mają pewność, że jest ktoś, do kogo można się zwrócić w razie pytań, czy wątpliwości, dodaje opiekunom seniorów odwagi i pewności siebie. Współpracujących z nami opiekunów traktujemy z dużym szacunkiem, jesteśmy wsparciem zawsze wtedy, gdy jesteśmy potrzebni.

Co jest potrzebne, aby dołączyć?

Bez względu na to, czy chcesz wyjechać do Niemiec do pracy w opiece, czy interesuje Cię rola opiekunki osób starszych w Luksemburgu – w naszej agencji znajdziesz oferty z obu krajów. Twoim głównym zdaniem jest zaaplikować i dać się poznać. Twoje umiejętności językowe powinny pozwalać chociażby na podstawową konwersację. Ważne, aby rozumieć seniora, którego ma się pod opieką. Jeśli jednak Twój język nie jest na wystarczająco wysokim poziomie, skontaktuj się z nami, a my powiemy Ci, co zrobić, aby umożliwić sobie wyjazd.

Najważniejsza jest chęć pracy z ludźmi, niesienia im pomocy, troskliwość i ciepło. Każde doświadczenie będzie traktowane jako atut. Może to być udokumentowana praca jako pielęgniarka, fizjoterapeuta czy wolontariusz w szpitalu. Osoby, które troszczyły się o kogoś bliskiego, mogą opowiedzieć o swoich doświadczeniach, które z pewnością będą bardzo cenne i przydatne na przyszłym stanowisku.

Podsumowanie

Jeśli szukasz zatrudnienia w Niemczech lub Luksemburgu – skontaktuj się z nami! Oferujemy wyłącznie legalne kontrakty oraz płatny urlop.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl