Firma Frigga Bydgoszcz

Opieka nad seniorem w Niemczech z językiem angielskim?

Jakie umiejętności językowe musi mieć kandydat na opiekuna osób starszych w Niemczech? Czy wyjazd do tego kraju wyłącznie ze znajomością języka angielskiego jest możliwy? Na te pytania odpowiadają specjaliści z agencji pracy Frigga z Bydgoszczy.

Opieka nad seniorami – kwalifikacje

Dla przyszłego pracodawcy liczy się Twoja osobowość. Praca, która oznacza otoczenie opieką seniora, wymaga pewnych cech charakteru. Jeśli jesteś cierpliwy, pogodny, wyrozumiały i odpowiedzialny bardzo prawdopodobne, że to właśnie posada idealna dla Ciebie. Oprócz łagodnego usposobienia zazwyczaj wymagane jest także doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą. Czy to wystarczy? Niezupełnie.

To właśnie odpowiednia komunikacja stanowi ten drobny, lecz niezwykle ważny element układanki. Profesjonalne wypełnianie codziennych obowiązków możliwe jest wtedy, gdy jesteś w stanie rozumieć potrzeby podopiecznego. To pozwala reagować adekwatnie do sytuacji. Bez porozumienia nie ma także więzi, która rodzi zaufanie i daje seniorowi poczucie bezpieczeństwa.

Czy język angielski wystarczy?

Mimo że nasi zagraniczni sąsiedzi znani są z dobrej znajomości języków obcych, dotyczy to głównie młodych ludzi. Seniorzy porozumiewają się wyłącznie w swojej mowie ojczystej. Dlatego właśnie znajomość niemieckiego na stanowisku opiekuna w Niemczech jak tak istotna. Nie tylko umożliwi Ci ona wykonywanie obowiązków, ale także zapewni komfort. Nawiązanie konwersacji pozwoli Ci na stworzenie serdecznej atmosfery, co z kolei uprzyjemni Twój pobyt. Co jednak zrobić, jeśli masz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, ale nie znasz języka? Nic straconego!

Oferty pracy od zaraz

W przypadku, gdy nie mówisz jeszcze po niemiecku, a chcesz wyjechać – skontaktuj się z wybraną agencją. We Frigga specjalista ds. rekrutacji poinformuje Cię jakie kroki powinieneś podjąć, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie. Pamiętaj też, że niektóre zlecenia wymagają tylko komunikatywnej znajomości języka. Warto poszukać odpowiedniej oferty i zaaplikować na nią.

Ogłoszenia, których nagłówki informują o możliwości podjęcia zatrudnienia natychmiast i z zerową znajomością języka powinny wzbudzić Twoje wątpliwości. Zorganizowanie wyjazdu „na już” jest możliwe, jeśli porozumiewasz się po niemiecku choćby w stopniu komunikatywnym. Nie musisz mówić płynnie, najważniejsze to mieć podstawowy zasób słów, aby zrozumieć potrzeby podopiecznego.

Podnoś swoje kwalifikacje

Doskonałym pomysłem na zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy, jest rozwijanie umiejętności językowych. Specjalista ds. rekrutacji wskaże Ci poziom, jaki wymagany jest na kontrakcie, który Cię interesuje. Kierując się tą wiedzą, możesz zapisać się na odpowiedni kurs lub podjąć naukę on-line na jednej z wielu platform.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Jeśli masz wątpliwości, czy z aktualnymi kwalifikacjami możesz aplikować na stanowisko opiekuna osoby starszej – skontaktuj się z nami. Jesteśmy doświadczoną agencją pracy z Bydgoszczy, z której usług skorzystały już setki zadowolonych opiekunek i podopiecznych. Pomożemy Ci ocenić poziom znajomości języka i podpowiemy, jakie kroki podjąć, aby wyjechać na wymarzony kontrakt za granicę.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl