Firma Frigga Bydgoszcz

Jak działają agencje opiekunek osób starszych?

Do pracy za granicę najlepiej jest wyjechać ze wsparciem godnej zaufania agencji pośredniczącej. To szczególnie dotyczy opiekunek osób starszych. Dlaczego? Szukając oferty pracy dla opiekunki seniora w sprawdzonych miejscach, będziesz mieć pewność, że wyjedziesz legalnie, a Twoje obowiązki dostosowane będą do poziomu aktualnego doświadczenia. Na czym polega działalność agencji opiekunek, opowiemy na przykładzie firmy Frigga z Bydgoszczy. Dowiedz się więcej!

Rekrutacja i opieka koordynatora

Firmy rekrutacyjne, organizujące wyjazdy do Niemiec i Luksemburga (a także niekiedy do innych krajów) powinny przede wszystkim być transparentne i działać legalnie. Co to oznacza? Przed wyjazdem powinnaś mieć poczucie, że:

  • – jesteś dobrze o wszystkim poinformowana;
  • – masz zapewnione wsparcie koordynatora;
  • – wszystkie niezbędne formalności zostały załatwione.

Pisząc o formalnościach, mamy na myśli takie dokumenty jak karta A1 i EKUZ oraz oczywiście kontrakt. Każda szanująca się i uczciwa firma zadba także o odprowadzanie w Twoim imieniu składek ZUS i uczciwe zarobki. Agencje pracy dla opiekunek proponują kandydatom gotowe oferty, na które można zaaplikować. Oferują także pomoc w dopasowaniu posady do posiadanych umiejętności. Dobre agencje roztaczają opiekę nad swoimi pracownikami, którym zapewniają kurs języka (w razie braku jego znajomości) oraz wsparcie prawne.

Opieka nad osobami starszymi – wrażliwe kwestie

Sektor, jakim jest opieka nad seniorami, jest niezwykle specyficzny, a to dlatego, że w grę wchodzi drugi człowiek. Zapewnienie mu odpowiedniej opieki to kluczowa kwestia, jednak tak samo ważne jest zadowolenie opiekuna, o czym doskonale wiedzą agencje. Kandydat jadący na zlecenie do Niemiec powinien czuć się pewnie, a poziom czekających na niego zadań nie powinien przewyższać jego kwalifikacji. Doświadczona firma pośrednicząca ma to na uwadze i jest w stanie dobrać ofertę do umiejętności. Zadowolenie obydwu stron – kandydata i seniora jest tu najważniejsze.

Proces rekrutacyjny – opiekun osoby starszej w Niemczech

Każda agencja działa trochę inaczej, jednak w większości ten proces przebiega podobnie. Po przejściu procesu rekrutacyjnego otrzymujesz informację, czy możesz wyjechać od zaraz, czy na przykład firma sugeruje jeszcze uzupełniający kurs języka niemieckiego. Jeśli pomyślnie przeszedłeś rekrutację, w Twoim imieniu organizowane są wszystkie niezbędne dokumenty i bilety, a Ty możesz szykować się na wyjazd.

Frigga dodatkowo oferuje swoim kandydatom przydatne informacje, które pomogą im przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i do wyjazdu. Na swojej stronie firma zamieściła artykuły z przydatną wiedzą oraz quizy, dzięki którym sprawdzisz swoją wiedzę. Wybierając agencję pracy dla opiekunek seniorów, warto sprawdzać staż firmy oraz ilość dostępnych ogłoszeń. Długa obecność na rynku oraz bogaty wybór ofert, świadczą o doświadczeniu i zaufaniu, jakim agencja jest obdarzana zarówno przez kandydatów, jak i klientów.

Podsumowanie

Jeśli chcesz wyjechać do Niemiec od zaraz jako opiekunka osób starszych – skontaktuj się z nami! Działamy na rynku od ponad 10 lat, a w tym czasie wyjechały z nami tysiące kobiet i mężczyzn. Niektórzy współpracują z nami aktualnie! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy wybrać najlepszą ofertę. Sprawdź nas!

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl