Firma Frigga Bydgoszcz

Ile zarabia opiekunka osoby starszej w Niemczech

W ogłoszeniach o pracę, w których poszukuje się opiekunek osób starszych za granicą, często pojawia się określenie „atrakcyjne zarobki”. Na jaką pensję mogą rzeczywiście liczyć kandydatki? Ile zarabia opiekun seniora w Niemczech? Odpowiadamy w tym artykule. Sprawdź!

Jedno jest pewne – zarobki osoby opiekującej się seniorami są o wiele wyższe za granicą niż w Polsce. Do korzyści doliczyć można także darmowe zakwaterowanie oraz zwrot kosztów podróży. Jeśli zdecydujesz się pracować w opiece w Niemczech, możesz rzeczywiście liczyć na dobrą pensję. Jej ostateczna wysokość jednak, jak w każdym zawodzie, uzależniona jest od kilku czynników.

Co wpływa na wysokość wynagrodzenia?

Zanim zaczniesz współpracę z agencją, dowiedz się dokładnie, czym konkretnie będziesz się zajmować oraz jakie miesięczne dochody będziesz osiągać. Na wysokość wynagrodzenia ma wpływa kilka istotnych okoliczności, między innymi:

  • posiadane kwalifikacje;
  • doświadczenie oraz ilość wykonanych zleceń,
  • odbyte kursy i szkolenia oraz ukończone szkoły lub studia;
  • rodzaj dotychczas wykonywanych obowiązków;
  • stan zdrowia przyszłego podopiecznego i związane z nim zadania do wykonania;
  • stopień znajomości języka obcego;
  • rekomendacje.

Jeśli masz duże doświadczenie i spełniasz większość z wymienionych kryteriów, możesz liczyć na większą płacę. Jeśli jednak stawiasz pierwsze kroki w zawodzie opiekunki, zaczniesz z odrobinę niższego pułapu, który i tak jest dużo wyższy niż ten w Polsce. Warto regularnie podnosić kwalifikacje i angażować się w wolontariat, który da Ci niezbędne umiejętności oraz rekomendacje. Niezwykle ważna jest dobra komunikacja z seniorem, dlatego zainwestuj czas w naukę języka.

Zarobki wahają się między 1200 a 1800 euro netto. Wiele zależy od agencji pośredniczącej. Warto wspomnieć, że każda opiekunka wyjeżdżająca do Niemiec ma zapewniony urlop, a wszystkie składki (w tym na ZUS) są w jej imieniu regularnie odprowadzane od średniej krajowej. Tak przynajmniej działają solidne agencje pracy, które proponują wyłącznie legalne zatrudnienie. Zwróć uwagę na to, z kim rozpoczynasz współpracę, aby się nie rozczarować.

Jak podnieść swoje zarobki?

Jeśli zastanawiasz się jak zwiększyć swoją wartość na rynku pracy opiekunek – spójrz jeszcze raz na naszą listę. W Polsce oferowane jest wiele kursów, dzięki którym podniesiesz swoje kwalifikacje. Możesz przejść szkolenie, na którym poznasz ćwiczenia odpowiednie dla poszczególnych grup wiekowych i stanu zdrowia. Zaoczne szkoły policealne dla dorosłych oferują także takie kierunki jak Opiekun Osoby Starszej, gdzie możesz zdobyć cenną wiedzę.

Wynagrodzenie rośnie wraz z doświadczeniem, dlatego, jeśli jesteś zmotywowana i oddana swoim podopiecznym, z pewnością Twój pracodawca to doceni.

Podsumowanie

Jeśli szukasz dla siebie dobrze płatnej pracy, jako opiekun osób starszych w Niemczechskontaktuj się z nami! Jesteśmy rzetelną agencją z Bydgoszczy, która od wielu lat działa na terenie całego kraju. Zaufały nam już tysiące Kandydatów i Klientów. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz, czy masz już doświadczenie – zapraszamy. Dobierzemy ofertę do Twoich umiejętności i oczekiwań.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl