Firma Frigga Bydgoszcz

Ile czeka się na zatrudnienie na stanowisku opiekunki osoby starszej w Niemczech?

Wyjazd do Niemiec do pracy w opiece możliwy jest po pomyślnym przejściu rozmowy kwalifikacyjnej. Długość procesu rekrutacji różni się w zależności od agencji. Ile przeciętnie trzeba czekać na otrzymanie oferty z konkretną datą wyjazdu? Jakie są w tym zakresie możliwości i czy warto starać się o legalne zatrudnienie? Opowiemy na przykładzie działań firmy Frigga z Bydgoszczy. Sprawdź!

Podstawa prawna zatrudnienia opiekunki osoby starszej w Niemczech

Legalna praca gwarantuje opiekunom osób starszych przywileje. Nie warto ryzykować podjęcia współpracy „na czarno” tylko dlatego, że ktoś proponuje Ci szybki wyjazd. Zatrudnienie „od zaraz” jest możliwe także przy zatrudnieniu uregulowanym prawem. Dużo zależy od sprawności działania agencji oraz szybkości dostarczenia przez kandydata kompletu niezbędnych dokumentów. Nie ma ich wielu, jednak są niezbędne, aby spisać umowę.

Podstawa prawna zakłada, że opiekun seniora może skorzystać z usług zarówno polskiej, jak i niemieckiej służby zdrowia. Od pensji pobierane są także składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Osobę starającą się o taką posadę pracodawca musi zgłosić do ZUS-u oraz NFZ. Jednocześnie zarobki na stanowisku opiekuna seniora pozostają bardzo atrakcyjne. Ich wysokość zależy od kwalifikacji i doświadczenia. W proponowanych przez nas ogłoszeniach znajdziesz terminy wyjazdu i wiele innych niezwykle ważnych szczegółów zlecenia. Możesz liczyć na pełną przejrzystość i rzetelne informacje.

Ile trwa procedura zatrudnienia na stanowisku opiekuna Seniora

Tutaj znów pozostaje powiedzieć: „to zależy”. Każda agencja ma inne standardy i sposoby działania, dlatego trudno jednoznacznie określić długość trwania procedury zatrudnienia.

Nasz proces rekrutacyjny to wynik wielu lat doświadczeń. Jest przyjazny, szybki i zapewnia właściwe dopasowanie osoby do zlecenia. Dzięki dobrej opinii, jaką cieszymy się pośród klientów oraz wynikającej z niej stałej współpracy, w agencji Frigga znajdziesz wiele atrakcyjnych ofert. W każdej podana jest data rozpoczęcia pracy, dlatego możesz wybrać termin, który najbardziej Ci odpowiada. Długość trwania kontraktu jest do uzgodnienia. Aby wziąć udział w procesie rekrutacji, możesz:

  • Odpowiedzieć na konkretne ogłoszenie poprzez wysłanie maila.
  • Wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie.
  • Zadzwonić do nas.

Starasz się o pracę opiekuna osoby starszej po raz pierwszy? Nie jesteś pewien, jakie zlecenie będzie dla Ciebie odpowiednie? Zaaplikuj poprzez formularz, a konsultant pomoże Ci dobrać ofertę najlepszą dla Ciebie.

Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna, podczas której sprawdzony zostanie Twój poziom niemieckiego. Rekruter poinformuje Cię o pozytywnym wyniku rozmowy, a następnie wesprze w załatwieniu formalności, organizowaniu dokumentów i zakupie biletów. Jeśli posiadasz aktualną kartę EKUZ i zaświadczenie A1, wtedy wszystko przebiegnie o wiele szybciej.

Zdarza się również tak, że pojawia się natychmiastowe zapotrzebowanie na opiekuna seniora. Możliwy jest wtedy wyjazd „od zaraz”. Cała procedura zatrudnienia trwa krócej, a jej tempo jest wręcz ekspresowe. Aby jednak to było możliwe, agencja musi mieć 100% pewność, że opiekun posiada odpowiednie do zlecenia kwalifikacje. Gwarantuje zadowolenie klienta i spokój osoby, która wyjeżdża.

W jakim czasie należy przyjechać na miejsce pracy?

Jak już wspomnieliśmy – Ty decydujesz o dacie podróży. Ofert jest wiele, a każda z nich ma określony termin wyjazdu, dlatego masz możliwość wybrania zlecenia odpowiadającego Twoim potrzebom. Od Ciebie również zależy czas trwania kontraktu. Na rozmowie kwalifikacyjnej określisz swoje możliwości czasowe, a my weźmiemy je pod uwagę przy składaniu Ci propozycji zatrudnienia.

Twój przyszły pracodawca powinien udzielać Ci szczegółowych informacji na każdym etapie procesu rekrutacji. Zarówno w kontekście zarobków, umowy, daty wyjazdu, obowiązków, jak niezbędnych do załatwienia formalności. To właśnie cechy firm, którym warto zaufać.

Bez względu na to, czy szukasz pracy jako opiekun seniora od zaraz, czy wolisz zlecenie z bardziej odległym terminem startu – skontaktuj się z nami! Agencja Frigga z Bydgoszczy to miejsce doskonałe zarówno na rozpoczęcie kariery w opiece w Niemczech, jak i kontynuowanie jej. Zapewniamy przejrzyste warunki oraz atrakcyjne zarobki adekwatne do umiejętności. Zapraszamy!

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl