Firma Frigga Bydgoszcz

Czy mężczyzna może zostać opiekunem seniora w Niemczech?

To prawda, że zawód opiekuna seniora kojarzy się głównie z kobietami. Czy to jednak oznacza, że mężczyźni nie mogą starać się o pracę w opiece w Niemczech lub Luksemburgu? Panowie nie tylko mogą aplikować, ale już stanowią spory procent osób zatrudnionych w tym sektorze. Co więcej, cieszą się oni doskonałą opinią. Więcej na temat mężczyzn pełniących rolę opiekuna osób starszych znajdziesz poniżej. Zapraszamy do krótkiej lektury.

Kto może zostać opiekunem seniora w Niemczech?

To pytanie nie dotyczy płci, ale raczej charakteru, motywacji i umiejętności danej osoby. Pracujący w sektorze opieki panowie udowodnili, że świetnie radzą sobie z powierzonymi obowiązkami. Aplikować może każdy, kto:

  • jest empatyczny, cierpliwy, odporny na stres, łatwo nawiązuje kontakty i ma pogodne usposobienie,
  • chce wspierać w codziennych działaniach seniorów o różnym stopniu sprawności,
  • w ramach obowiązków chętnie zajmie się domem, robieniem zakupów i dotrzymywaniem podopiecznemu pełnego ciepła oraz życzliwości towarzystwa.

Nie bez znaczenia jest oczywiście poziom znajomości języka oraz doświadczenie lub odbyte kursy zawodowe. A jeśli nie mówisz po niemiecku, ale spełniasz kryteria z powyższej listy i chcesz rozwijać się jako opiekun seniora, możesz spokojnie starać się o pracę w opiece.

Co prawda wiele zależy od wymagań danej agencji, jednak we Frigga z Bydgoszczy stawiamy na zmotywowanych kandydatów. Po wypełnieniu formularza aplikacyjnego kontaktujemy się z kandydatem w celu odbycia krótkiej rozmowy.

Największe szanse na wyjazd od zaraz mają osoby, które mówią swobodnie lub chociaż komunikatywnie po niemiecku oraz mają doświadczenie w pracy w opiece. Jeśli w danym momencie Twoje umiejętności językowe będą wymagały poprawy, nasz konsultant podpowie Ci, co zrobić, aby zwiększyć szanse na zatrudnienie. Zawsze bierzemy pod uwagę profil kandydata, dopasowując ofertę pracy do możliwości. Dlatego możesz być spokojny, że pierwsze zlecenie będzie dostosowane do tego, co potrafisz.

Kto nie może zostać opiekunem seniora w Niemczech?

W roli opiekuna seniora z pewnością nie odnajdą się osoby podatne na stres, niewyrozumiałe i nastawione wyłącznie na otrzymanie wysokiej pensji. Należy pamiętać, że to szczególny rodzaj pracy. Najważniejszy w niej jest drugi człowiek, którego ma się pod opieką. Zarobki opiekunów są atrakcyjne, jednak nastawienie wyłącznie na zysk nie jest dobrą motywacją do rozpoczęcia tego rodzaju kariery.

Kluczowa jest także choćby podstawowa znajomość języka. Bez możliwości porozumienia się z podopiecznym niezwykle trudno jest sprawować nad nim dobrą i profesjonalną opiekę. Dlatego kandydaci, którzy nie odnajdą w sobie chęci do nauki nowej umiejętności, niestety nie będą mogli liczyć na wyjazd do Niemiec bądź Luksemburga. Warto się przełamać – niemiecki nie jest wbrew pozorom aż tak trudny, a szlifowanie go dzieje się później niejako mimowolnie w ramach pełnionych obowiązków.

Jak zostać opiekunem seniora w Niemczech

W agencji Frigga sposobów aplikowania jest kilka, co umożliwia Ci wybranie drogi kontaktu najlepszej dla Ciebie. Możesz:

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza – skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Konsultanci pomogą Ci w uzupełnieniu niezbędnych informacji, a następnie wyselekcjonują ofertę najlepiej pasującą do Twoich umiejętności. Podczas przyjaznej rozmowy telefonicznej rekruter przedstawi Ci aktualne możliwości.

Możesz także przejrzeć listę dostępnych na stronie ofert pracy w opiece, wybrać konkretne ogłoszenie i na nie zaaplikować. Jeśli spełniasz określone w nim kryteria, konsultant odezwie się do Ciebie w sprawie doprecyzowania szczegółów.

Pierwszym krokiem do tego, aby zostać opiekunem seniora, jest zgłoszenie swojej kandydatury do agencji pracy. Wybranie tej drogi gwarantuje legalne zatrudnienie i związane z tym przywileje. Nawet jeśli wydaje Ci się, że za słabo mówisz po niemiecku lub Twoje doświadczenie jest za małe, warto sprawdzić to w firmie, która na co dzień zajmuje się rekrutacją.

Legalne zatrudnienie dla kobiet i mężczyzn

Podczas wielu lat działalności zatrudniliśmy z sukcesem setki kandydatów, a niektórzy z nich dotąd z nami pracują. Pośród naszych opiekunów znajdują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Cieszymy się dobrą opinią pośród kontrahentów z Niemiec, dlatego też regularnie dodajemy nowe oferty pracy. Kto wie, może czeka tam na Ciebie ogłoszenie, które pozwoli Ci wyjechać na wymarzony kontrakt? Zapraszamy do kontaktu oraz zapoznania się z ofertami.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl